• Şerifali Mahallesi, Alptekin Cad. No:12/1, 34775
    Ümraniye/İstanbul

Soğutucu Odası Ses İzolasyonu

Soğutucu Odası Ses İzolasyonu

Soğutucu odası tesislerine yapılan mekanik tesisat ve havalandırma sistemlerinin her çeşit ses izolasyonu uygulamasını yapmaktayız.

Soğutma üniteniz, klimanız veya chiller grubunuzdan gelen yoğun sesler iş performansınızı etkiliyor veya günlük hayatta rahatsızlık oluşturuyorsa ses izolasyonu uygulamaları ile çözüme ulaşabilirsiniz. Ses izolasyonu uygulamasını kabin oluşturarak veya cihazlar üzerinde ses izolasyon malzemesi kullanarak çıkan yoğun ses temposunu azaltarak sağlıklı bir ortam oluşturabilirsiniz.

Soğutucu Odası Ses İzolasyonu

Soğutucu Odası Ses İzolasyonu

Bu tür mekanlarda kullanılabilecek en iyi ses izolasyon malzemesi süngerlerdir. Çünkü süngerlerin yapısı sesi emmeye daha müsaittir. Ses kesintisi sağlanması açısından etkili bir malzeme olan rebonded bondex sünger yada bariyerli ses yalıtım süngeri uygulanabilmektedir.  Ancak zemine giden sesler için mutlaka mantarlı kauçuk levha, kauçuk levha veya mantar şiltesi kullanmalısınız.

Bu malzemeler titreşimle oluşan sesi kesmeye yararlar. Bariyerli sünger dediğimiz süngerlerin oluşumu iki süngerin arasına epdm bariyerin lamine edilmesi iledir. Bondex sünger çeşitli ses izolasyon süngerinin ve kumaşının parçalara ayrıldıktan sonra bir bütün haline getirilmesi ile oluşur. Çeşitli yoğunluk ve kalınlıkları sayesinde her ses frekansına uyum sağlamaktadır.

Yüksek oranlarda oluşan sesi kesmek için güçlü ses kesici malzeme kullanmakta fayda vardır. Aksi takdirde istenilen sonuç elde edilemeyecektir. Uygulama yapılmasını istediğiniz mekanınız için canlı keşif yapmaktayız. Malzeme detayı ve fiyatlandırma için bizimle irtibata geçebilirsiniz.