• Şerifali Mahallesi, Alptekin Cad. No:12/1, 34775
    Ümraniye/İstanbul

Bariyerli Akustik Bondex Sünger

Ses Kesici Yanmaz Süngerpan®

Bariyerli ProSüngerPan®

Bariyerli yanmaz bondex sünger ne için kullanılır ? Ses yalıtımının yapılması istenen noktalarda yanmaz malzeme kullanılması günümüz yönetmeliğinde çok önemli noktada yer almaktadır. Bu nedenle işçiliği azaltmak için süngerpan yüzeyine yanmaya dayanıklı akustik ses yalıtım süngeri uygulanır. Hem ses geçişi engellenir hemde ortam içindeki yankı sönümlenir.

Awesome Image

BARİYERLİ AKUSTİK BONDEX SÜNGER

Ön yüzeyindeki akustik süngerler melamin ve poliüretan köpük olmak üzere iki çeşittir. İstenilen formda üretilen akustik sünger formları yumurta, spesiyal, labirent, piramit ve düz formlardadır. Kullanım alanı olarak yüksek ses desibeline sahip alanlar olabilmektedir. Kullanıldığı uygulamalar ; jeneratör dairesi ses izolasyonu, hidrofor dairesi ses izolasyonu, kalorifer dairesi ses izolasyonu, tavan ses yalıtımı, duvar ses yalıtımı vb. uygulamalarda tercih edebilirsiniz. Yüzeyinde bulunan akustik sünger sayesinde alçıpan kullanmayarak uygulamayı kısa sürede tamamlayabilir, maliyetten tasarruf edebilirsiniz.

Awesome Image

Sünger Uygulaması Nasıl Yapılır ?

Süngerler duvar ve tavan yüzeylerine kaplama yapılarak ses geçişleri engellenir. Kullanıldığı uygulamalar ; jeneratör dairesi ses izolasyonu, hidrofor dairesi ses izolasyonu, kalorifer dairesi ses izolasyonu, tavan ses yalıtımı, duvar ses yalıtımı vb. uygulamalarda tercih edebilirsiniz.
  • Sünger uygulama malzemelerini hazırlamalısınız (Sünger yapıştırıcısı, rulo fırça)
  • Ürünler uygulanacak alana göre ölçülendirilir.
  • Yapıştırıcı kuru ve temiz bölgeye sürülür. Kurur endişesine kapılmanıza gerek yok. 5m2lik bir bölgeye yapıştırıcı sürüp malzemeyi uygulayabilirsiniz.
  • Düşme yapmaması adına süngere zarar vermeyecek şekilde baskı uygulayıp malzemenin yapıştığından emin olmasınız.
Awesome Image