• Şerifali Mahallesi, Alptekin Cad. No:12/1, 34775
    Ümraniye/İstanbul

Bariyerli Bondex Sünger

Bariyerli Bondex Süngerpan®

Epdm Bariyerli Rebonded Bondex Sünger

Bondex süngerler yüksek ses desibeline sahip mekanlarda kullanılırken sesin şiddetli olduğu yerlerde mevcuttur ki bu yerlerde sesi kesmek hidrofor sesini kesmekten daha zordur. Bu tip uygulamalar için bondex süngerpan yeterli olmadığından dolayı beraberinde diğer ses yalıtım malzemesi olan epdm bariyer test edilerek sesin daha fazla kesildiği tespit edilmiştir.

Awesome Image

Süngerpan® Ses Yalıtımı

Bariyerli bondex süngerler iki bondex sünger arasına 5 mm kalınlığında ağır epdm bariyer konularak hizmete sunulan ses yalıtım süngeridir. Farklı kalınlık ve yoğunluğa sahip olması sayesinde çeşitli ses yalıtımı ve ses izolasyonu uygulamalarına katkı sağlayarak gürültüden ve sesten kurtulmanızı kolaylaştıran ses yalıtım süngeridir.

Awesome Image

Bariyerli Bondex Sünger Ses İzolasyonu

Anlatacak olursak ilk önce zeminde oluşan titreşimi ve sesi engellemek adına 3mm kalınlığında kauçuk levha kullanılıyor. Daha sonra pürüzsüz bir yüzeyle uzun süre kullanım sağlamak adına alçıpan yerleştirilmektedir. Ardından 5 cm kalınlığında hava boşluğu bırakıldıktan sonra 5 cm kalınlığında 150 DNS olan rebonded bondex süngeri uyguluyoruz. Tekrar hava boşluğu bıraktıktan sonra alçıpan levha monte edilir. Alçıpan üzerine dilediğiniz malzemeyi kullanabilirsiniz. Hatta mekan içerisindeki yankı sorununu akustik süngerler ile ortadan kaldırabilirsiniz.
  • Sesin kesilmesi istenen yerde hangi malzemeyi kullanmanız gerektiğini bilmiyorsanız mail yolu ile bilgi alabilirsiniz.
Awesome Image