• Şerifali Mahallesi, Alptekin Cad. No:12/1, 34775
    Ümraniye/İstanbul

Ses Yalıtım Malzemeleri

Ses yalıtım malzemeleri ses yalıtım uygulamalarında kullanılan ses ve yankı kesim performansı yüksek olan teknik malzemelerdir. Bu malzemelerden hangisinin uygulamalarda tercih edileceği konusunda bir karara varılması açısından ses yalıtımı yapılacak mekanda keşif yapılmaktadır. Ses yalıtım malzemeleri akustik süngerler,ses yalıtım süngerleri, akustik paneller ve titreşim emici malzemelerdir. Akustik süngerler ve akustik panelleri tavanda veya duvarda ses yalıtımı veya ses izolasyonu uygulaması yaparken tercih edebilirsiniz. Titreşim emici malzemeleri parke veya şap altında darbe veya ayak sesini önlemek için kullanabilirsiniz. Ses yalıtım süngerleri sesi yüksek ölçüde kesebilen ses yalıtım malzemeleridir.

Süngerpan®

90DNS ile 200DNS aralığında yoğunluğa sahip 5mm ile 10cm aralığında kalınlıkta üretilebilen ses kesici duvar tavan zemin kaplama süngeridir. Bondex sünger başlı başına ses kesmede üstün performans sağlayan süngerdir ancak sesin çok şiddetli olduğu mekanlarda beraberinde diğer ses yalıtım malzemelerinden kullanmak gerekmektedir. 

Rebonded Bondex Süngerpan

Bariyerli Bondex Sünger

Bunun için bariyerli bondex sünger üretilmektedir. Böylece sesin birçok kısmını yok etmiş olursunuz. Bariyerli akustik bondex sünger ise hem uygulama kolaylığı sağlar hemde bondexin sağlamış olduğu yalıtımı arttırarak yankı yalıtımı sağlar. Dekoratifliği de bozmamış olursunuz.

Bariyerli Akustik Bondex Süngerpan

Yanmaz Akustik Sünger

Akustik süngerler yanmaz, yanıcı ve bariyerli olmak üzere üç sınıfa ayrılır. Yanmaz ve yanıcı akustik süngerler mekanda oluşan yankıyı keserler. Yüksek ses kesim performansı sağlamadıkları için bariyerli akustik süngerler imal edilmektedir. Çeşitli yüzey formu, model, kalınlık, ses yutum performansı ve rengine göre birçok alanda kullanıma müsait ses yalıtım malzemeleridir.

Yanmaz Akustik Sünger

Basotect Melamin Sünger

Basotect melamin süngerler beyaz ve gri renklerde üretilen antibakteriyel özelliğe sahip akustik ses yalıtım malzemeleridir.

Basotect Melamin Sünger

Akustik Ses Yalıtım Panelleri

Akustik paneller ofis, çağrı merkezi, otel vb. mekanlarda kullanılan ses yalıtım malzemeleridir. Çeşitli modelleri ve renkleri bulunan bu malzemeleri tavanda, duvarda mekan içerisinde kullanarak yankıyı önleyebilirsiniz. Akustik paneller; masa seperatörü, akustik paravan, akustik baffle ve akustik kumaş kaplı panellerdir.

Akustik Panel Ses Yalıtım Paneli

Ses yalıtım süngerleri sesin yüksek ölçüde olduğu mekanlar için tercih edilir. Ses desibeli ne kadar çok artarsa malzemede ona göre artmalıdır. Ses yalıtım süngerleri; bariyerli akustik sünger, bondex sünger (rebonded bondex süngerpan), bariyerli bondex sünger ve bariyerli akustik bondex süngerdir. Bariyerli akustik süngerler standart yüzey formlarında oluşturulan süngerlerin epdm bariyer ile lamine edilmiş modelleridir. Bu süngerleri kullanarak hem akustik yalıtım hemde ses yalıtımı sağlamış olursunuz. Bondex sünger başlı başına ses kesmede üstün performans sağlayan süngerdir ancak sesin çok şiddetli olduğu mekanlarda beraberinde diğer ses yalıtım malzemelerinden kullanmak gerekmektedir. Bunun için bariyerli bondex sünger üretilmektedir. Böylece sesin birçok kısmını yok etmiş olursunuz. Bariyerli akustik bondex sünger ise hem uygulama kolaylığı sağlar hemde bondexin sağlamış olduğu yalıtımı arttırarak yankı yalıtımı sağlar. Dekoratifliği de bozmamış olursunuz.

Titreşim emici levhalar; kauçuk levha, mantarlı kauçuk levha ve mantar şiltesidir. Bu malzemeleri parke veya şap altında kullandığınızda bulunduğunuz ortamdan alt kata giden ve mekan içerisinde oluşan sesleri engelleyebilirsiniz. Farklı kalınlıkları sayesinde her türlü titreşimi önleyebilirsiniz.